Ako sa vyrábajú kvalitné granule pre psov?

Kvalitné granule pre psov Pegra sú vyrábané na Slovensku. Samotný proces výroby prebieha v dvoch fázach. Prvou fázou je výroba nášho špeciálneho premixu a druhou je už výroba kompletnej zmesi, ktorá prebieha v inej prevádzke.

Špeciálna zmes stopových prvkov, prírodných vitamínov, sušených listov a kvetov z byliniek, prírodnej náhrady antioxidantov a konzervantov sa vyrába vo veľmi koncentrovanej forme na špeciálnom miešacom zariadení. Všetko prebieha s vysokou certifikovanou miešateľnosťou podľa zákona. Hlavne vďaka indickým bylinkám je táto naša zmes jedinečná a pridávaná VÝHRADNE do granúl pre psov Pegra.

Následne prechádzame do druhej fázy, kedy sa takáto zmes koncentrovaných vitamínovo-minerálnych zložiek prevezie do výrobne určenej na výrobu kompletnej zmesi, teda granúl s menšou miešateľosťou. Kompletná zmes granúl pre psov sa vyrába extrúziou pri určitom tlaku a teplote a náročnou viacstupňovou technológiou spracovania čerstvého mäsa. 

Takýto výrobný proces zbaví suroviny prípadných baktérií a mikroorganizmov, pričom ale zachová zdraviu prospešné látky. Tým predchádzame vzniku prenosu rôznych chorôb. Okrem toho pôsobenie vysokej teploty a tlaku naruší bunkový obal rastlinných surovín, ktoré sa tak stávajú ľahšie stráviteľné a psík využíva maximum živín. 

Výsledkom tohto náročného procesu sú granule pre psov, ktoré vieme vyrobiť v rôznych veľkostiach a následne ich musíme zabaliť, aby boli pripravené na Vaše objednávky. :)