Výživové benefity

Do našich granúl pre psov Pegra sme starostlivo vybrali ingrediencie, ktoré pozitívne vplývajú na na organizmus vášho psíka. Je pre nás dôležité:

Aby mal váš psík spokojné bruško

Výťažok z jedlého gaštana (tanín) - spomaľuje trávenie a zabezpečuje pomalší posun krmiva v tráviacom trakte. Váš psík bude mať viditeľne menšie a tuhšie exkrementy. Účinne detoxikuje, zabraňuje vstrebávaniu škodlivých látok, zamedzuje nákaze chorobami a zlepšuje peristaltiku čreva. Tanín taktiež dokáže zastaviť hnačky spôsobené stresom psa, o čom si môžete prečítať viac v našom článku.

Repná vláknina - povzbudzuje pohyb čriev a zlepšuje konzistenciu stolice u psa

Pivovarnícke kvasnice -  vďaka vysokému množstvu vitamínov B (vrátane B12) sú veľkým pomocníkom pri udržiavaní črevnej mikroflóry. Pomáhajú predchádzať  nechutenstvu a zápche a sú dôležité pre vstrebávanie a vylučovanie v procese trávenia u psov. Vitamíny zo skupiny B sú ďalej dôležité pre psychickú pohodu, aby Váš pes netrpel depresiami, nespavosťou alebo chronickou únavou. Pečeni zasa pomáhajú vylučovať toxíny z organizmu zvieraťa von. 

Humínové látky - sú prírodné organické látky vznikajúce rozkladom organickej hmoty (zbytky rastlín, živočíchov a pod.). Zabraňujú nadmernej strate vody črevom, čo sa využíva pri liečbe hnačiek, dyspepsie a pri akútnych otravách. 


Aby mal Váš psík silnú imunitu

Organický selén - znižuje riziko výskytu rakoviny a iných chronických ochorení a je veľmi potrebný na funkciu imunity psa. Významnú úlohu zohráva pri reprodukcii a v období gravidity pozitívne vplýva na vývoj plodu.  Nezabudli sme ani na aktívnych psov, ktorých svaly budú vďaka selénu menej trpieť svalovicou po námahe.

Humínové látky - pôsobia blahodárne nielen na trávenie, ale sú aj významným bojovníkom proti zápalom, baktériám a vírusom, čím zvyšujú obranyschopnosť proti chorobám. Sú ideálne na detoxikáciu organizmu a podporujú imunitu u psov, kvalitu metabolizmu a celkovú kondíciu psa. 


Aby mal Váš psík krásnu srsť

Ľanový olej - má vysoký obsah omega 3 a omega 6 mastných kyselín, vďaka čomu pôsobí blahodárne na stav kože a srsti psov. Dôležité vitamíny, ktoré sú rozpustné v tukoch sa vďaka oleju môžu z prijatého krmiva vstrebať do organizmu. Pôsobí aj na znižovanie cholesterolu a posilňuje cievne steny. 

Pivovarské kvasnice - okrem vyššie spomenutých účinkov na trávenie, pivovarské kvasnice blahodárne pôsobia na stav kože, srsti a pazúrov. Taktiež majú prirodzený repelentný účinok proti ekto-parazitom. 


Aby mal Váš psík zdravé kĺby

Kolagén - je všeobecne známy ako kĺbová výživa a pomáha u psov predchádzať problémom spojeným s opotrebovaním kĺbov a kostí vplyvom veku. Taktiež pomáha pri už rozvinutých ochoreniach pohybového aparátu u psov.

Glukosamín - pomáha tkanivám vystaveným treniu, obnove funkcie kĺbov a obnove tkaniva chrupavky. Prispieva k zdravej štruktúre chrupavky a správnemu fungovaniu kĺbov. 

Chondroitín - je jednou z hlavných zložiek chrupavky, s vynikajúcou schopnosťou viazať vodu, čím je zaistená pružnosť chrupavky a tak hrá dôležitú úlohu v celistvosti kĺbovej chrupavky a pri regenerácii.